چگونه برنامه ريزي کنيم تا موفق شويم؟


اين سوال، سؤالي است که هر کسي که مي‌خواهد برنامه‌اي بنويسيد حتماً از خودش خواهد پرسيد؛ اصلاً يکي از دلايلي که شما را به اين مقاله کشانده است همين سؤال بوده است. به جرأت مي‌توانم به شما بگوييم که اگر به راهکارهاي که در اين مقاله گفته شده است عمل کنيد، مي‌توانيد برنامه ريزي مناسبي داشته باشيد و در نهايت هم موفقيت را از هميشه به خودتان نزديک تر از هميشه ببينيد.


تا حالا چند بار شده است که در طول روز کلي کار داشتيد ولي به انجام هيچ کدامشان نرسيديد؟ يا برعکس، چند بار شده که کارهاي زيادي نداشتيد، اما بازهم نتوانستيد همان کارهاي کم و ساده را انجام دهيد!؟ چقدر بابت انجام ندادن به موقع کارهاي خود و ديگران، مشکلات زيادي برايتان به وجود آمده است؟


همه اين مشکلات يک دليل بيشتر ندارند: عدم برنامه ريزي مناسب. ما در اين مقاله قصد داريم بهترين تکنيک هاي برنامه ريزي مناسب و درست را به شما آموزش دهيم تا به خوبي بتوانيد کارهاي خود را مديريت کنيد و اتفاقات خوبي را براي خودتان رقم بزنيد.


برنامه ريزي روزانه


يکي از مهم ترين برنامه ريزي هايي که ما بايد انجام دهيم، برنامه ريزي روزانه است. چرا که همين برنامه هاي کوچک و روزمره زندگي هستند که در نهايت موفقيت هاي بزرگ ما را شکل مي دهند. اگر ما چندين ماه و حتي چندين سال بتوانيم برنامه ريزي روزانه درستي داشته باشيم و خيلي منظم و درست پيش برويم، قطعاً نتيجه بسيار خوبي خواهيم گرفت .


اهميت برنامه ريزي


تا حالا به اين موضوع دقت کرديد که چرا افراد موفق کارهايي که در طول روز انجام مي‌دهند از ساير افراد مفيدتر است؟ آن ها هم مثل ما در هر روزشان 24 ساعت وجود دارد. ولي با اين حال تعداد کارهاي انجام شده در طول روزشان بيشتر از ماست!


دليلش مشخص است. چون آن‌ها مديريت زمان و برنامه ريزي را به خوبي بلدند و با اين دو مهارت، توانستند از زمانشان بهترين استفاده را ببرند.


يک بار ديگر به جملات و دردسرهايي که در مقدمه گفته شد دقت کنيد. فکر مي‌کنم از بين رفتن همين مشکلات به اضافه کلي مشکل ديگر براي پي بردن به اهميت بالا و اهداف برنامه ريزي کافي باشد. اما بازهم به برخي ازاهداف آن اشاره مي‌کنيم.


مديريت زمان


منظم شدن


انجام دادن تمام کارها


افزايش قدرت اراده و سرسختي


غلبه بر تنبلي


و کلي فايده ديگر که حتي نام بردنشان هم از حوصله متن خارج است…


ادامه مقاله


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

دانلود موزيک کردي Nicole قانون جذب Jeff جهان دانش Instagram Ryan دکتر احمدرضا کسايي جراح و متخصص ليپوماتيک در تهران Benjamin کليد سازي ، کليد يدکي ، سوئيچ خودرو